Nasza Szkoła jest Wesoła

„NASZA SZKOŁA JEST WESOŁA”

Celem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego było wprowadzenie programu rozwojowego naszej szkoły nastawionego na wyrównanie szans edukacyjnych, pobudzenie w dzieciach chęci do nauki, poznanie historii regionu i kraju. Poprzez zorganizowane wyjazdy i zajęcia rozbudziliśmy poczucie estetyki w młodym człowieku. Nasze działania miały na celu ukształtowanie właściwych norm zachowania w otoczeniu, współdziałanie w grupie. Naszym celem było ukierunkowanie potencjału intelektualnego uczniów, wykorzystanie nowoczesnych technik informacyjno- komunikacyjnych wspomagających nabywanie umiejętności uczenia się. Wyjazdy oprócz nowych wrażeń, dostarczyły umiejętności orientowania się w wielkim mieście, nauczyły samodzielności i pewności siebie w nowym, nieznanym środowisku.
Projekt prowadzony był od 2007r.-2008r.

Zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne, zajęcia komputerowe, zajęcia taneczno-muzyczne, ćwiczenie logopedyczne i wyjazdy na basen odbywały się zgodnie z harmonogramem projektu.

W dniu 29.03.2007 uczniowie obejrzeli występ zespołu ludowego Modry Len pt. „Wielkopostne wieczoryny”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowince.

W maju odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Wcześniej, na zajęciach plastycznych dzieci wykonały zaproszenia i upominki swoim mamom. 24.05.2007r. zaproszone mamy zostały obdarowane samodzielnie wykonanymi przez dzieci dzbanuszkami i bukiecikami polnych kwiatków, wysłuchały montażu słowno-muzycznego. Impreza zakończyła się herbatką i słodkim poczęstunkiem.

Ciekawym przedsięwzięciem okazała się dwudniowa wycieczka do Warszawy (25-26.05.2007) Oprowadzani przez przewodnika uczniowie zwiedzili Port Lotniczy Okęcie, ZOO, Łazienki Królewskie, Wilanów, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki.

Dzieci zobaczyły też duże centrum handlowe, jeździły windą i ruchomymi schodami. Oglądnęły film pt. „Perła Oceanu” w kinie trójwymiarowym i bawiły się w hali Hokus Pokus. Spędziły noc w hotelu Atos, poznały zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych np. korzystanie ze szwedzkiego stołu, obiady w restauracjach, podróż metrem.

W pierwszy dzień wakacji dzięki projektowi AKADEMIA JUTRA mieliśmy wycieczkę do Augustowa.25 Czerwca 2007 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Augustowa rozpoczynającą Nasze wakacje. Płynęliśmy statkiem Żeglugi Augustowskiej, zwiedzaliśmy Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, spacerowaliśmy po plaży miejskiej nad jeziorem Necko i po molo.

19.09.2007 r. odbyła się wycieczka do Suwałk. Uczniowie przejechali się Wigierską Kolejką Wąskotorową po Puszczy Augustowskiej i Wigierskim Parku Narodowym. Zwiedzili Muzeum Kolejki Wąskotorowej, piekli kiełbaski przy ognisku.

Uczniowie zapoznali się z historią i kulturą naszego regionu; zwiedzili miejsca wpisane w życiorys patrona naszej szkoły oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach.

10 października 2007 pojechaliśmy na wycieczkę do Białegostoku. Zwiedziliśmy Pałac Branickich, Kościół św. Rocha, Zwierzyniec i Muzeum Przyrodnicze. Główną atrakcją wycieczki był spektakl w Teatrze Lalek oraz rozmowa aktorów z dziećmi. Rozrywką dla dzieci był pobyt w „Fikolandzie”.